Mroczny romans Amo Jones

Amo Jones, nowozelandzka pisarka, autorka nazywana w pewnych kręgach królową dark romance. W swoich powieściach łączy literaturę obyczajową i romans. Mroczny romans. Malum. Część 2. Elite Kings Club. Tom 5 (https://www.taniaksiazka.pl/malum-czesc-2-elite-kings-club-tom-5-amo-jones-p-1452481.html) ma intensywną i napiętą fabułę pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji. Twórczość i poszczególne tomy tego bestsellera nazywane są przez czytelniczki “emocjonalnym rolercoasterem” i “najbardziej popieprzoną serią na rynku”, którą chętnie się czyta i nie można się od niej oderwać. Dlaczego?

Charakterystyka powieści

Trudno jest w kilku słowach opisać główne cechy “Maluma”. Na pewno jest to:

  • literatura romantyczna, erotyczna i bardzo mocno kobieca;
  • są w niej seks, tajemnica, mrok;
  • w treści odnajdujemy tragedię i dramaty bohaterów – ból, cierpienie, żałobę;
  • są toksyczne relacje;
  • nowe wyzwania;
  • całkiem sporo tutaj wzajemnych pretensji, złości, niedomówień;
  • odkrywanie wraz z bohaterami obszaru działania i reguł, jakimi rządzi się mroczny świat;
  • szacunek, seksualna władza i bardzo duże pieniądze.

Taki właśnie jest Elite Kings Klub, do którego należą szalenie przystojni mężczyźni – Królowie Nate, Brantley, Bishop. Przed tymi panami nie ma ucieczki. Tam też tkwi Tillie – wplątana w poprzednich tomach w wir kłamstw i bogactwa, od którego, uwierzcie mi, po swoich traumatycznych przejściach miała prawo się uzależnić.

Żeby zrozumieć losy bohaterów, trzeba przeczytać poprzednie części “Maluma”. Inaczej czytanie tego tomu nie będzie miało absolutnie żadnego sensu.

Tilie wciąż zabiega o względy i uwagę Nate’a – ich relacja mocno ukształtowana jest przez naprzemienne odpychanie się i przyciąganie. Pomiędzy tymi dwojga dzieje się całe mnóstwo sprzecznych uczuć i zachowań. Miłość przeplata się z nienawiścią. Relacja bardzo burzliwa- w ich historii niczego nie można przewidzieć.

Ponadto Elita mocno manipuluje dziewczyną i gra na jej emocjach, co nie ułatwia poznania sprawców tragedii, jaka ją dotknęła. Zatracić siebie dla miłości? Czy to jest możliwe?

Zacierają się granice skrajnych emocji. Proza Amo Jones łamie wszelkie stereotypy i przekracza granice przyzwoitości. Książka szokuje i zaskakuje treścią równie mocno, jak wcześniejsze części mrocznej serii “Malum. Elite Kings Club”. Jest, nie ma co ukrywać, mocno niemoralna. Czytelnicy znający poprzednie tomy wiedzą, o czym mowa. Fabuła konkretna i wciągająca.